Hipotēka

 • Aizdevuma summa 1 000 - 20 000 €
  Procentu likme
  8 - 18 %
  Termiņš
  1 - 20 gadi
  Min. vecums
  20 gadi
  • Aizdevums līdz 90% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības.
 • Aizdevuma summa 1 000 - 25 €
  Procentu likme
  8 - 22 %
  Termiņš
  1 - 40 gadi
  Min. vecums
  20 gadi
  • Mājokļa labiekārtošanai.
  • Iespēja apvienot visus kredītus vienā.
 • Aizdevuma summa 2 000 - 200 000 €
  Procentu likme
  3 - 20 %
  Termiņš
  1 - 30 gadi
  Min. vecums
  20 gadi
  • Procenti no 2,9 % gadā.
 • JAUNS
  Aizdevuma summa 500 - 30 000 €
  Procentu likme
  10 - 11 %
  Termiņš
  6 - 72 mēn.
  Min. vecums
  18 gadi
  • Kredīta atgriešanas termiņš 6 - 72 mēneši.
 • AKCIJA
  Aizdevuma summa 200 - 20 000 €
  Procentu likme
  3.5 - 11 %
  Termiņš
  1 - 72 mēn.
  Min. vecums
  18 gadi
  • inansējums līdz pat 90% no auto vērtības.
 • BEZ %
  Aizdevuma summa 50 - 15 000 €
  Procentu likme
  0 - 101 %
  Termiņš
  2 - 72 mēn.
  Min. vecums
  18 gadi
  • Mogo var piešķirt līdz 85% no auto vērtības.
 • Aizdevuma summa 200 - 3 000 €
  Procentu likme
  102 - 166 %
  Termiņš
  3 - 12 mēn.
  Min. vecums
  20 gadi
  • 24h diennaktī, 7 dienas nedēļā.

Hipotēka

Vārds “hipotēka” šodien ir pazīstams daudziem pilsoņiem. Lielākā daļa asociēts tikai ar iepirkšanu īpašumu. Daļēji tā ir taisnība, jo hipotēkas tiek uzskatīts par vienu no izdevīgākajiem veidiem, kā iegūt kredīts mājokļa iegādei Latvijā. Tomēr pats jēdziens “hipotēka” ir plašāka nozīme, nekā kredītu, lai iegādātos nekustamo īpašumu.

Hipotēka – tas ir mērķa kredīts. Tas tiek noformēts uz lielu summu, tāpēc biežāk tās noformē, ja nepieciešams iegādāties dārgus preces:

Kas ir hipotekārais kredīts?

Hipotēka – tas ir nauda, ko jūs aizņemties no bankas pret nekustamā īpašuma ķīlu. Galvenokārt hipotekārais kredīts ir kredīts dzīvokļa iegādei, kredīts mājai vai kredīts zemes iegādei.  Tomēr pastāv arī iespēja kredīta noformēšanai un citām vajadzībām – samaksai jebkurām precēm un pakalpojumiem.

hipotēka

Kā darbojas hipotēka?

Hipotēka Latvijā parādījās salīdzinoši nesen, tādēļ šis biznesa veids vēl nav atklājusi visas savas iespējas. Tas strādā vairākos posmos:

 1. Klients vēršas bankā vai uzņēmuma (kuri visi ir mūsū tabulā) pēc palīdzības, lai samaksātu par dārgu pirkuma (kredīts mājai);

 2. Banka slēdz ar klientu hipotekārais līgums, kur norādīts, ka kļūs par ķīlu – iegādājamā zemes īpašuma vai vecā dzīvoklis aizņēmēja;

 3. Klients veic pirmo iemaksu (ir iespēja iegādaties kredīts dzīvokļa iegādei bez pirmās iemaksas), bet banka piemaksā atlikums, kas nepieciešams, lai iegādātos.

Hipotekārais kredīts

Daudzi domā, ka hipotekārais kredīts tiek izsniedz kā mājokļa kredīts. Tā notiek lielākajā daļā gadījumu. Tomēr šī veida aizdevumu var izsniegt arī uz kādu citu mērķi: iegādāties dažādas luksusa preces, mācību maksas, iegādājoties auto, maksājot par ārstēšanu un tā tālāk, Jūs varat atstāt bankai kā nodrošinājumu kādu īpašumu – tas tiek uzskatīts par hipotēku, kā arī Jūs varat iegūt hipotekārais kredīts bez pirmās iemaksas.

Latvijas hipotēka

Latvijā hipotēka vai hipotekārais kredīts var būt iesniegta uz termiņu no dažiem mēnešiem līdz 40 gadiem. Parasti, Parasti par šāda veida aizdevumu, bankas piedāvā zemākās procentu likmes. Kredīta noformēšanai ir nepieciešams, lai būtu augsts ienākumu līmenis, lai uz parāda nomaksu aizgāja ne vairāk kā 40% no jūsu algas. Ir liela varbūtība atteikuma hipotekāro kredītu personām ar negatīvu kredītvēsturi. Pirmās iemaksas summa varbūt no 10% līdz pat 30% no īpašuma vērtības. Hipotekarais kredits var būt no 50% līdz pat 90% no īpašuma vērtības, kā arī varbūt, ka šīs kredīts dzīvokļa iegādei bez pirmās iemaksas.

Izdevīgākais hipotekārais kredīts

Valstij kopā ar bankām, kas atbalsta atsevišķu kategoriju Latvijas pilsoņiem, lai viņi varētu atļauties iegādāties savu mājokli. Attīstīta kreditēšanas programma, hipotēka, jaunām ģimenēm, kā arī ģimenēm ar bērniem, piemēram.

Hipotekārais kredīts kalkulators

Hipotekārais kredīts kalkulators – ir speciāla iniciativa.lv tiešsaistes programma, kas spēj ātri sastādīt sarakstu ar izdevīgākajiem piedāvājumiem bankām, kas sniedz aizdevumus, lai iegādātos nekustamo īpašumu. Ietaupīt uz kredītu var, ja atrastu piedāvājumu ar minimālo procentu likmi, izmantojot hipotēkas kalkulatoru. Tur Jūs varat atrast viss, ka Jums vajag, lai aprēķinātu hipotēku – hipotekārais kredīts procentu likme, atmakas tērmiņi un hipotēkas summa. Hipotēku kalkulators ir kvalitatīvs un operatīvs instruments, lai izvēlētos sev piemērotu kredītu, lai iegādātos nekustamo īpašumu. Izmantojot tos, jūs varēsiet plānot hipotekāros maksājumus uz gadu uz priekšu.

Kas ir hipotekārā kredīta sniedzēji?

Banku sektora kreditētāji:

 • “SEB” banka;
 • “Swedbank” banka;
 • “Citadele” banka;
 • “Luminor”banka;
 • “PrivatBank” banka;
 • “Rietumu” banka;

Vai ņemt hipotēku 2018 gadā?

Vai ir vērts aizņemties naudu bankā 2018 – tas ir jautājums, kurš interesē, kas vēlas iegādāties mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas. Katru gadu valsts (hipotēku banka) izstrādā programmas, lai nodrošinātu cilvēku pieejamas piedāvājumiem hipotekārā kreditēšana, ka arī mūsū tabulā ir uzņēmumi, kuri piedāvā hipotēku cilvēkiem, un 2018 gads nav izņēmums no noteikumiem. Izņemt hipotēku 2018 vai nē, ir jāizlemj katram aizņēmējam patstāvīgi.

Kā izvēlēties hipotēku?

Daudzi uzskata, ka svarīgākais kritērijs, izvēloties hipotekāro kredītu ir tā, ka procentu likme. Tas ir tālu no tā, jo daļa banku ir pievilcīgs procentu, bet kopā ar viņu un neskaitāmas komisijas, kas ievērojami palielina izmaksas par aizdevumu. Tas nozīmē, ka meklēt zemāko procentu likmi – hipotekārais kredīts procentu likme, ne vienmēr ir pareizi.

Izvēloties hipotekāro kredītu:

 1. Izlemiet, ar kredīta summu. Ar pieaugošo tā lieluma pieaugums un bankas riskus. Lai garantētu aizdevuma atmaksu, viņš prasa, lai jūs ķīlas veidā pērkamo īpašumu. Ņemiet vērā arī to, ka, noformējot hipotekāro jums būs nepieciešami papildu izdevumi par nekustamā īpašuma novērtēšanu un tā apdrošināšana. Ja jums nav papildu līdzekļu, tad ielieciet nepieciešamo summu pieprasīto bankai summu.
 2. Ieplānojiet pirmo iemaksu. Ja jums jau ir uzkrājumi, lai iegādātos dzīvokļus, tad tie var būt jāmaksā pārdevējam kā pirmā iemaksa. Parasti tā ir uzstādīta uz 10-20% no nekustamā īpašuma vērtības. Vairāk nekā sākotnējo maksu, jo mazāk naudas, jāaizņemas bankā, bet tas nozīmē, ka arī pārmaksāt. Daudzas bankas piedāvā hipotekāro kredītu bez pirmās iemaksas – mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, bet cena aizdevuma tādā gadījumā būs par dažiem procentiem lielāks nekā parasti.
 3. Izvēlieties aizdevuma termiņu. No ilguma aizdevumu atmaksas būs atkarīgs maksājumu grafiku un to ikmēneša summu. Jo lielāks ir atmaksas termiņš, jo mazāki ikmēneša maksājumi, bet vairāk pārmaksa. Izvēlieties optimālu attiecību starp ilgums un lielums, izmaksas.
 4. Stingri izpildīt līguma nosacījumus. Pēc izvēles banku piedāvājumus, nāksies noformēt dokumentus un iegādāties izvēlēto mājokli. Pēc tam iestājas izmaksu periods, kas ir nepieciešams, lai skaidri kredītu atmaksāt. Kamēr jums nav atdot visu naudu bankai – nevar bez viņa piekrišanas nodot dzīvokli īrēt, mainīt, dāvināt vai pārdot.

Ņemiet vērā visus šos parametrus – katrs no tiem ietekmē savu labumu. Nopirktās dzīvoklis ļaus atrisināt dzīvokļu jautājumu, un padarīs jūsu dzīvi ērtāku.

[kkstarratings]